Om oss

Steinkjer-Avisa ble etablert i 1984 av Lothar Viem. Den gang var det ikke mange som levnet oss særlig håp om noe langt liv i konkurranse med “storebror” Trønder-Avisa. Avisa har imidlertid vist seg å ha livets rett, og leses i dag i mer enn 4.000 husstander i og rundt Steinkjer. I tillegg vet vi at mange leser avisa på jobben. Noe som betyr at store deler av kommunens innbyggere leser Steinkjer-Avisa hver uke.

Familien Viem solgte sine aksjer i 1999, og avisa eies i dag av Trønder-Avisa. Faktura- og regnskapstjenester kjøpes fra TA-konsernet, forøvrig lever Steinkjer-Avisa sitt eget og høyst selvstendige liv med egen redaksjon, egne ansatte og eget styre.

Steinkjer-Avisa har flyttet til Sørsia igjen, og har nå kontorer i Føinum-gården i Elvegata. Hvilket vil si ved Torget – i hjertet av Steinkjer, med hjertet i Steinkjer. Her holder vi hus med en liten, men høyst effektiv organisasjon som betrakter det å drive lokalavis som en eneste stor dugnad – hver eneste uke.

Med hjertet i Steinkjer – i hjertet av Steinkjer!

Vi i Steinkjer-avisa vil være ei lokalavis som gir et riktig bilde av tilstanden i kommunen, vi skal både være kritiske og patriotiske.

Vi vil være ei gla’avis, men samtidig holde våre lesere oppdatert.

Med din hjelp kan vi klare det. Jo flere abonnenter, jo større ressurser kan vi benytte. Skaff deg derfor ditt eget abonnement.

Tore Vikan

redaktør
tore@steinkjer-avisa.no
982 99 280

Jan Erik Moe

journalist
jan.erik@steinkjer-avisa.no
975 07 111

Trine Binde Bratberg

journalist
trine@steinkjer-avisa.no
920 17 925

Øyvind Bones

journalist
oyvind@steinkjer-avisa.no
920 11 362

Trude Hiller

salgskonsulent
trude@steinkjer-avisa.no
918 45 246

Fredrik Wasshaug

markedskonsulent
fredrik@steinkjer-avisa.no
412 65 498

Gerd Barkhald

kundeansvarlig
gerd@steinkjer-avisa.no
741 00 130